"Konya kentinde olağanüstü yapılar, çeşitli kişilere ait çok sayıda tablo ve resim var. Bunlar, öyle ki, bir konuşmadıkları kalıyor."
Antalya Patriği Makari
Anasayfa » ASYEP » Haberler » ASYEP 360 kapsamında ilk çekimler tamamlandı!

ASYEP 360 kapsamında ilk çekimler tamamlandı!

Anadolu Selçuklu mimarisinin ve sanatının ayrıntılı bir envanterini sunan Anadolu Selçuklu Yapı Envanteri Projesi, yüzlerce yıllık bu kültür mirasının eşsiz parçalarının 360 derecelik çekimleriyle zenginleşiyor. Projenin devamı niteliğindeki ASYEP 360 kapsamında, Konya'daki ilk seri çekimler sona erdi.

 

Entegresoft İnteraktif Medya Ajansı ile EMC2 Uluslararası Veritabanı Şirketi'nin katkılarıyla, 2015 yaz aylarında Konya'daki altı Selçuklu eserinin iç ve dış ortam çekimleri tamamlandı ve www.asyep360.com adlı proje web sayfasında erişime açıldı. 2016'da da ülke çapında daha fazla yapı ve eserin 360 derece çekimlerini gerçekleştirerek Vakfımız ve ASYEP web sitelerinde hizmete açmayı, hem yerli ve yabancı tursitlerin hem de bu alanla ilgilenen araştırmacıların, öğrencilerin ve akademisyenlerin hizmetine sunmayı; ülkemizin ve kültür varlıklarımızın tanıtımına daha fazla katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

 

360 derecelik iç ve dış mekan görüntüleri erişime açılan Selçuklu yapıları şunlardır:
 

Alaaddin Cami

Karatay Medresesi

İnce Minareli Medrese

Zazadin Hanı

Sahip Ata (Larende) Cami

İplikçi Cami ve Medresesi


Selçuklu Uygarlığı'ndan bize miras kalan bu eserleri el birliğiyle korumaya, yaşatmaya ve tüm dünyaya tanıtmaya devam etmek istiyoruz. Bu amaçla, yeni çekimleri yapabilmek için desteğe ihtiyacımız var. Anadolu'daki Selçuklu dönemi eserinin 360 derecelik çekimlerinin yapılarak kayıt altına alınmasına, böylelikle kültür varlıklarımızın tüm dünyaya tanıtılmasına sponsor olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Ayrıntılı bilgi için: 212 3472425 / [email protected] 

Haberler


Tüm Haberler


Bizden Haberdar Olun!